info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Trixera Nutrition lait nutri-fluid

Çmimi:L3,200.00

Qumësht ushqyes & zbutës për lëkurë të ndjeshme e të thatë

400 ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

,

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

,

Action

Përshkrimi

Kujdes i përditshëm për lëkurën e ndjeshme e të thatë të të gjithë familjes. Ushqen, riparon, zbut & qetëson irritimin.

E pasur me kompleksin lipidik vegjetal Selectiose (patentë e laboratorëve Pierre Fabre), që rivendos barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe siguron hidratim deri në 48 orë.

Formulë jo e yndyrshme, jo ngjitëse, me ujë termal Avene në përmbajte, që ushqen & qetëson lëkurën.

Përdorimi

Aplikohet 1-2 herë në ditë në lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). GLYCERIN. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. ISOPROPYL PALMITATE. PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. MYRETH-3 MYRISTATE. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLYL GLYCOL. CARBOMER. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCINE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) SEED EXTRACT (GLYCINE SOJA SEED EXTRACT). OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL (OENOTHERA BIENNIS OIL). PEG-32. PEG-400. PENTYL RHAMNOSIDE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL ACETATE. WATER (AQUA).