info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Anti-stres Bio

Çmimi:L180.00

Përzierje bimore për qetësimin e stresit dhe dhimbjeve të kokës

100 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Bimët e kombinuara në këtë çaj, duke plotësuar veprimet e njëra tjetrës i japin atij një efekt të plotë qetësues në neurozat e ndryshme, në pagjumësitë, lodhjet nervore si dhe dhimbjet e kokës.
Sumbullari ka veti të lehta hipnotike dhe qetësuese që kombinohen me vetitë spazmalitike dhe sedative mjaft të mira të kamomilit, murrizit dhe gjetheve të mentes, si dhe me vetitë e lehta gjumësjellëse të barit të bletës.
Gjethet e urdhit lehtësojnë spazmat bronkiale dhe kanë veti antinevralgjike.
Fleta e sherebelit dhe menta veprojnë në shqetësimet nervore, në marrjet e mendve dhe në gjendjen e ligështimit.
Lëvorja e shelgut qetëson dhimbjet në nevralgji dhe vepron ndjeshëm kundër pagjumësisë.

Përdorimi

Një lugë gjellë nga përzjerja hidhet në një filxhan më ujë të valuar. Lihet 5-10 minuta.

Lëngu, kullohet dhe pihet i ëmbëlsuar me sheqer ose mjaltë.

Mund të merren deri në 2 filxhana çaj në ditë.

Përbërësit

Lule murrizi, kamomil, bar blete, mente, sherebelë, shpatore, sumbull bari, lëvore shelgu.