info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Qetësues Bio

Çmimi:L180.00

Përzierje bimore qetësuese për menopauzën

100 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Njëmijëfletëshi në sajë të esencës me azulen, cineol, substancës së hidhur akileine, vitaminës K, tanineve etj që përmban, liron spazmat e muskulaturës së butë (Spazmolitik), veçanërisht të mitrës, ngërçet dhe dhimbjet e stomakut me origjinë nervore, si lehtësues dhe rregullues.
Kamomili shton djersitjen dhe qetëson në tërësi.
Sherebela pakëson djerësitjet e tepërta gjatë natës në periudhën e klimakterit duke lehtësuar ciklin menstrual (tek gratë) dhe ndihmon gjithashtu në qarkullimin e gjakut.
Murrizi ka veti antisklerotike dhe sedative ndaj dhe vepron në fuqizimin natyral të zemrës.
Ndikon në rregullimin e frymëmarrjes dhe në pagjumësi.
Vetitë kurative e bëjnë çajin efikas për gratë si dhe për burrat e moshës së tretë.

Përdorimi

Në masën e një filxhani ujë hidhen një lugë çaji me përgatëse, që zjen ngadalë deri në vlim. Lihet, i mbuluar për 10-15 min.
Kullohet dhe mund të pihet i ëmbëlsuar ose jo, i ngrohtë ose i ftohtë, sipas dëshirës. Rekomandohen 2-3 doza në ditë.

Përbërësit

Lule murrizi, lule shtogu, fletë sherebeli, lule kamomili, rozmarinë, njëmijëfletësh,
majdanoz, fletë arre, gjethe luleshtrydhe etj.