info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Asperidol Protect 100 mg (aspirinë)

Çmimi:169.00 L

Medikament OTC me veti antiagregante
Kuti x 30 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: 4498075
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Asperidol Protect tableta gastro-rezistente përmbajnë si lëndë aktive acid acetilsalicilik, me veti antiagregante.
Asperidol Protect indikohet të përdoret për:
-parandalimin e sulmit në zemër;
-parandalimin e goditjeve në tru;
-parandalimin e problemeve kardiovaskulare në pacientët që vuajnë nga angina e qëndrueshme ose jo.
Asperidol Protect nuk indikohet për situata emergjente.

Mos përdorni Asperidol Protect nëse:
-jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të pranishëm në këtë formulim;
-keni patur sulm azmatik ose enjtje në zona të caktuara pas përdorimit të salicilateve;
-keni patur ulçer peptike, ulçer të duodenit, hemofili, trombocitopeni ose hemorragji;
-keni dëmtim të rëndë të veshkave ose të mëlçisë;
-jeni duke përdorur koagolantë ose metotrexat në doza më të larta se 15 mg në javë.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara përdorimit të çdo medikamenti.
Asperidol Protect nuk rekomandohet të përdoret gjatë ushqyerjes me gji.
Gjatë shtatzënisë mjeku juaj do vendosë nëse ju duhet të merrni apo jo këtë medikament për shkak të efekteve anësore që mund të ketë te fetusi.

Asperidol Protect nuk duhet të përdoret tek fëmijët nën 16 vjeç, me përjashtim të disa situatave mjekësore specifike kur e përshkruan mjeku specialist.

Si të gjithë medikamentet e tjera dhe Asperidol Protect ka efekte anësore, megjithëse jo të gjithë i shfaqin ato.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-për parandalimin e goditjeve në zemër merrni 75-160 mg një herë në ditë;
-për parandalimin e goditjeve në tru merrni 75-325 mg një herë në ditë;
-për parandalimin e problemeve kardiovaskulare te pacientët që vuajnë nga angina e qëndrueshme ose e paqëndrueshme merrni 75-160 mg një herë në ditë;
-për parandalimin e mpiksjes së gjakut pas disa llojeve të operacioneve të zemrës, merrni 75-160 mg një herë në ditë.

Mos i shtypni, përtypni ose thyeni tabletat.
Gëlltisni tabletën me një gotë ujë.

Përbërësit

acetylsalicylic acid, microcrystalline cellulose, lactose monohydrate, sodium lauryl sulphate, maize starch, colloidal silicone dioxide

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping