info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Aptamil Pronutra PRE

Çmimi:2,620.00 L 2,358.00 L -10%

Qumësht formulë, për fëmijë duke nisur që nga lindja.

Stock: Ka stok

SKU: MIL044
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Masa

800 g

Brand

Formulation

Suitable For

Mosha

, ,

Përshkrimi

Aptamil Pronutra Pre përmban DHA dhe kombinon lëndët unike me veti ushqyese me procesin e fermentimit Lactofidus i cili ndihmon në tretje më të mirë. I formuluar posaçërisht për të plotësuar nevojat ushqyese të fëmijës tuaj që nga lindja dhe është gjithashtu i përshtatshëm për ushqyerje shtesë gjatë ushqyerjes me gji.

Aptamil Pronutra Pre përmban vajra bimore dhe jo vaj palme.

Përdorimi

1. Lani duart dhe sterilizoni të gjitha mjetet.
2. Zjeni ujin, lejeni të ftohet deri në 40° dhe matni sasinë e ujit që duhet
(sipas udhëzimit) në shishen e sterilizuar.
3. Përdorni vetëm lugën dozuese brenda kutisë. Për të matur saktë pluhurin sheshoni sasinë e tij me një thikë të pastër.
4. Shtoni sasinë e duhur të pluhurit në shishe sipas udhëzimeve.
5. Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht për 10 sekonda. Lëvizja rrotulluese nuk mjafton.
6. Ftojeni në ujë të rrjedhshëm. Kontrolloni temperaturën e qumështit tek kyci i dorës (rreth 37°). Ushqejeni femijën menjëherë brenda 1 orë

Përbërësit

Lactose (from milk), vegetable oils (sunflower, coconut, rapeseed) (23.5%), skimmed milk, whey product (from milk), galactooligosaccharides (from milk), whey protein (from milk), fructooligosaccharides, fish oil, potassium citrate, calcium carbonate, oil from mortierella alpina, magnesium chloride, choline chloride, calcium orthophosphate, sodium citrate, potassium chloride, sodium citrate, vitamin C, emulsifier (soy lecithin), inositol, L-tryptophan, ferrous II sulphate, zinc sulphate, L-carnitine, antioxidant (ascorbyl palmitate), pantothenic acid, niacin, copper sulphate, vitamin E, vitamin A, vitamin B1, vitamin B2, vitamin B6, potassium iodide, folic acid, vitamin K, sodium selenite, manganese II sulfate, vitamin D, biotin, vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping