info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Laboratoire Modilac Expert AR 1

Çmimi:4,300.00 L

Qumësht formulë kundër refluksit, për foshnje mbi 6 muaj
800 g

Stock: Ka stok

SKU: MODI03
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

800 g

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi i gjirit është qumështi më i përshtatshëm për të porsalindurit.
Përmban të gjitha vlerat ushqyese, të nevojshme për zhvillimin infantil dhe një sistem imunitar të shëndetshëm.
Në rastin kur ushqyerja me gji nuk është e mundur, ose qumështi i gjirit i pamjaftueshëm, atëherë mund të përdoret qumështi formulë.
Laboratoret Modilac janë përpjekur të formulojnë një qumësht që të jetë sa më i ngjashëm me qumështin e gjirit.

Modilac AR 1 është një qumësht formulë për foshnje që kanë probleme me refluksin.
Është më i trashë se qumështi normal.
Kombinon 2 substanca natyrale që kanë veti ta trashin qumështin: miell nga farat e karobit dhe miell misri.

Përdorimi

Ruajeni qumështin pluhur në një vend të freskët, larg burimeve të nxehtësisë.
Përpara se të përgatisni qumështin lani duart.
Përgatiteni qumështin në momentin që do të ushqeni foshnjen tuaj.
Rekomandohet të konsumohet brenda 1 ore nga përgatitja.
Pjesa që mbetet hidhet, nuk ripërdoret më.
Përdoret deri në 4 javë nga hapja.

Sterilizoni shishen e ushqimit.
Shtoni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.
Përdorni ujë për fëmijë, me sasi të ulët mineralesh ose ujë të zier paraprakisht dhe të ftohur.

Për të përgatitur qumështin uji duhet të jetë i vakët, në temperaturë rreth 40-45°C.
Shtoni aq lugë dozuese sa rekomandohet, bazuar në moshën e foshnjës tuaj (raporti është 1 lugë pluhur me qumësht me 30 ml ujë).
Mbylleni shishen dhe tundeni fort me qëllim që të tretet i gjithë pluhuri.
Përpara se t’ia jepni foshnjes kontrolloni temperaturën e qumështit.

Përbërësit

Skimmed milk , lactose , vegetable oils (palm, copra, rapeseed, sunflower), demineralized whey , corn starch 5.5%, thickener (locust bean flour 3%), fish oil , emulsifier ( soya lecithin ), calcium citrate, potassium phosphate, Mortierella alpina oil, choline bitartrate, calcium chloride, sodium phosphate, vitamin C, magnesium chloride, calcium hydroxide, ferric pyrophosphate, L-tyrosine, L-cystine, L-tryptophan, taurine, nucleotides, antioxidants (extract rich in tocopherols, L-ascorbyl palmitate), zinc sulphate, L-carnitine, potassium iodide, vitamin E, nicotinamide, potassium chloride, sodium selenite, calcium pantothenate, inositol, copper sulphate, sodium chloride, vitamin A, thiamin , vitamin B6, manganese sulfate, riboflavin, chromium chloride, folic acid, vitamin K, vitamin D, biotin, vitamin B12

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping