info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Aesthetico H3 Complex Body

Çmimi:3,849.00 L

Suplement ushqimor specifik për lëkurën, flokët dhe thonjtë.
Paketim me 90 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

90 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor i formuluar për të plotësuar nevojat ditore për vitamina, minerale dhe elementë gjurmë.
Efekt pozitiv i dukshëm në metabolizmin e lëkurës, flokëve dhe thonjve.
Pa laktozë dhe pa derivate shtazore.

– Zinku kontribuon në mirëmbajtjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve, funksionimin normal të sistemit imunitar dhe mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
– Riboflavina kontribuon në mirëmbajtjen e lëkurës, mbron e qelizat nga stresi oksidativ dhe i dhuron metabolizmit energji.
– Acidi pantotenik kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë dhe redukton lodhjen.
– Acidi folik kontribuon në ndarjen normale të qelizave dhe funksionimin normal të sistemit imunitar.
– Tiamina kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë.
– Majaja e birrës kontribuon në mirëmbajtjen e lëkurës dhe flokëve.
– Silici mbështet formimin e kolagjenit dhe elastinës.
– Pluhuri i trëndafilit dhe ekstrakti i melit janë bartës vegjetalë të mineraleve, vitaminave dhe aminoacideve.

Përdorimi

Të rriturit të konsumojnë një tabletë në ditë të shoqëruar me pak ujë.
Doza e rekomanduar ditore nuk duhet të tejkalohet.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë një dietë të ekuilibruar dhe të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.
Mbajeni larg fëmijëve.
Mbajeni të freskët, të thatë dhe të mbrojtur nga drita.

Përbërësit

calcium phosphate, rosehip powder (16%), brewer’s yeast (10%, contains gluten from wheat and barley), millet extract (7.8%), zinc gluconate, bulking agent microcrystalline cellulose, silica (3.9%), maltrodextrin, Nicotinamide (niacin), release agent (silicon dioxide, talc), calcium D-pantothenate (pantothenic acid), coating agent (hydroxypropylmethylcellulose, hydroxypropylcellulose), riboflavin (vitamin B2), thiamine mononitrate (vitamin B1), release agent magnesium salts of fatty acids, color (titanium dioxide, iron oxides). ), Vegetable Oil (Coconut), Pteroylmonoglutamic Acid (Folic Acid), D-Biotin.

Composition per tablet:
rosehip powder 100 mg, brewer’s yeast 65 mg, millet extract 50 mg, silica 25 mg, of which silicon 11 mg, niacin 16 mg (100%*), pantothenic acid 10 mg (167%*), riboflavin 4.2 mg (300 %*), thiamine 3.2 mg (290%*), folic acid 600 µg (300%*), biotin 150 µg (300%*), zinc 5 mg (50%*)

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping