info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Aesthetico Fruit Complex Face Cream

Çmimi:4,550.00 L

Krem nate trajtues me acide frutash.
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: AESTH05
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Përkujdesje efektive dhe delikate për lëkurën e maturuar dhe rrudhat e dukshme.
Stimulon funksionin riparues të lëkurës dhe mund të përdoret gjithashtu në lëkurë të ndjeshme falë ekstrakteve qetësuese të mimozës dhe çajit jeshil.
Tekstura e lëkurës përmirësohet ndjeshëm.

Specifike për lëkurën e ndjeshme dhe të thatë.
Formulim kremi i butë i pasur me acide frutash (vlera e pH 3.5).
Acidet e frutave kanë efekt eksfoliues të lehtë dhe hidratojnë lëkurën.
Ekstraktet e mimozës dhe çajit jeshil kanë efekt qetësues në lëkurë.
Mund të përdoret gjatë natës në qafë dhe dekolte.

Përdorimi

Aplikoni kremin në fytyrë, qafë dhe dekolte në mbrëmje pas pastrimit të lëkurës.
Testojeni në parakrah përpara përdorimit. Aplikojeni në fillim 1-2 herë në javë. Nëse tolerohet mirë, mund të vazhdohet aplikimi deri në 2 herë në ditë.
Gjithashtu, gjatë ditës duhet të përdoret kremi mbrojtës ndaj diellit.

Përbërësit

AQUA, NIGELLA SATIVA SEED OIL, DECYL OLEATE, GLYCERIN, LACTIC ACID, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CETEARYL GLUCOSIDE, TOCOPHERYL ACETATE, COCOGLYCERIDES, GALACTOARABINAN, CITRIC ACID, MALIC ACID, MIMOSA TENUIFLORA, BARCOPHER EXTRA CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, CARBOMER, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, LECITHIN, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, AMMONIA, PERFUME

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping