info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Aesthetico Callus Cream

Çmimi:3,290.00 L

Krem i formuluar me 40% ure që trajton kallot e formuara.
100 ml

Stock: Ka stok

SKU: AESTH12
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Formuluar me 40% ure, kremi pa përmbajtje parfumi nga Aesthetico trajton në mënyrë efektive kallot e formuara.
Përqindja e lartë e uresë në formulim largon kallot, trajton lëkurën e ashpër, të çarë dhe redukton njëkohësisht plasaritjet.
Në të njëjtën kohë, lagështia e lëkurës rritet dhe lëkura rifiton butësinë.
Pas 14 ditësh përdorimi, vërehet një përmirësim i dukshëm i gjendjes së lëkurës.

Përdorimi

Aplikojeni kremin 1 deri në 2 herë në ditë në lëkurën me kallo dhe shumë të thatë dhe lëreni të veprojë për rreth 15-20 minuta.
Duhet të shmangen zonat me plagë të hapura.
Pas aplikimit në këmbë, rekomandohet të mbani çorape pambuku. Në varësi të llojit të lëkurës, në lëkurë mund të formohet një shtresë e bardhë që largohet pas larjes.
Në rastin e kallove në gjendje shumë të avancuara, mund ta lini kremin gjatë gjithë natës, të mbrojtur me çorape pambuku.

Përbërësit

AQUA, UREA, CETEARYL ALCOHOL, ETHYLHEXYL STEARATE, GLYCERIN,DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, SODIUM CETEARYL SULFATE, LACTIC ACID, PIROCTONE OLAMINE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, TRIACETIN, TITANIUM DIOXIDE, SILVER CHLORIDE, DIETHYLHEXYL SODIUM SULFODE

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping