info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Actisoufre Spray

Çmimi:997.00 L

Spraj nazal dhe oral për sëmundjet inflamatore, kronike të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes
150 ml

Stock: Ka stok

SKU: 0044525
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

150 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Actisoufre është një bar OTC, që mund të merret dhe pa përshkrim nga mjeku.
Indikohet në trajtimin e sëmundjeve kronike inflamatore të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes si riniti dhe nazo-faringiti.
Actisoufre kombinon vitamina me elemente gjurmë dhe me ekstrakte të majave, të cilat lirojnë rrugët orale dhe nazale.

Pakëson inflamacionin e mukozës nazale dhe nxit eleminimin e sekrecioneve, veçanërisht gjatë sëmundjeve kronike dhe të përsëritura të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.
Spraji ka veprim të dyfishtë:
-përdoret për higjienën nazale, lagështon dhe pastron mukozën nazale,
-pakëson inflamacionin e e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.

Kundërindikimet
Actisoufre kundërindikohet të përdoret nga personat që kanë alergji nga squfuri apo nga përbërës të tjerë të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Në mungesë të studimeve dhe informacioneve në lidhje me përdorimin e Actisoufre gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji, nuk rekomandohet përdorimi i tij në këto situata.

Medikamenti i mësipërm është një bar OTC, pra mund të merret pa rekomandim nga mjeku.
Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Fëmijët dhe të rriturit: Aplikoni 1 spraj të zgjatur në çdo anë të hundës, 3 herë në ditë, duke mbajtur kokën të përkulur nga mbrapa.
Foshnjët: Aplikoni 1 spraj në çdo anë të hundës, 2 herë në ditë. Aplikimi bëhet me kokën e mbajtur në anë, për të shmangur laringospazmat.

Në rrugë orale: Aplikoni 1 spraj në kavitetin oral, 3 herë në ditë. Më pas gëlltiteni.

Përbërësit

sodium monosulphide, saccharomyces cerevisiae type D, sacharin sodium, polysorbate 80, sodium methyl parahydroxybenzoate, chlorhexidine digluconate solution, sodium chloride, neroli flavour, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping