info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

A-Derma Exomega Huile Nettoyante Emolliente

Çmimi:L1,800.00

EXOMEGA Vaj pastrues për lëkurë të thatë dhe atopike 200ml

Stock: 2 in stock

SKU: AD005

Additional information

Përshkrimi

Formulim i përshtatshëm për lëkurë me tendencë atopike e të thatë, për një përkujdesje sa më delikate. Vaj, i cili shkumon dhe pastron lehtësisht lëkurën, e zbut dhe pakëson tharjen e saj.

Formulë me ekstrakte të tërshërës RHEALBA, glicerinë dhe kompleksin unik Filaxerin, të pasur me acide yndyrore Omega-6.

I përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Pa sapun. Pa parabene.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë të lagur. Shkumohet, masazhohet, shpëlahet dhe thahet pa e fërkuar lëkurën.

Përbërësit

WATER (AQUA) GLYCERIN PEG-7 GLYCERYL COCOATE SODIUM LAURETH SULFATE PROPYLENE GLYCOL DISODIUM COCOAMPHODIACETATE PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE DECYL GLUCOSIDE DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL SODIUM CHLORIDE 10-HYDROXYDECENOIC ACID AVENA SATIVA (OAT) LEAF/STEM EXTRACT (AVENA SATIVA LEAF/STEM EXTRACT) CITRIC ACID DISODIUM EDTA FRAGRANCE (PARFUM) OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL (OENOTHERA BIENNIS OIL) PHENOXYETHANOL SODIUM BENZOATE SORBIC ACID TOCOPHEROL YELLOW 5 (CI 19140).