info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

4U Pharma Babytol D3K

Çmimi:L1,764.90

Vitaminë D3 dhe vitaminë K për fëmijë 30 kapsula

Stock: 6 in stock

Additional information

Përshkrimi

Vitamina D3 dhe vitamina K1 luajnë një rol të rëndësishëm në rritjen dhe zhvillimin e bebeve dhe fëmijëve.
Vitamina D3 është e nevojshme për përthithjen e kalçiumit dhe fosforit, për kockat, për muskujt dhe për sistemin imunitar, kurse vitamina K1 është e rëndësishme për formimin e faktorëve që marrin pjesë në proçesin e koagulimit të gjakut.
Kapsulat përmbajnë 400UI vitaminë D3 dhe 25mcg vitaminë K1, dozë ditore e rekomanduar për bebe dhe fëmijë të vegjël.

Përdorimi

Rekomandohet të merret një kapsul në ditë, duke nisur nga dita e 8 pas lindjes deri në muajin e tretë.
Kapsula çahet dhe përmbajtja hidhet direkt në gojë.

Përbërësit

Përbërësit kryesorë aktivë:
-vitamina D3;
-vitamina K1.