info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Mamma Perfect LH Ovulation Test

Çmimi:300.00 L

Test ovulimi stilolaps

Stock: S’ka stok

SKU: 3974
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Formulimi

Suitable For

Test ovulimi i shpejtë dhe i thjeshtë në përdorim.
Test cilësor që detekton praninë ose jo të hormonit luteinizues.
Bazuar në praninë ose jo të hormonit luteinizues mund të themi nëse një femër është në periudhë ovulimi apo jo.

Zgjedhja e duhur për çdo çift që po planifikon një shtatzëni.

Ndiqni me kujdes udhëzimet përpara se të përdorni testin e ovulimit.
1) Hiqeni testin nga paketimi vetëm në momentin që do e përdorni.
2) Hiqni kapakun mbulues dhe ekspozoni zonën si furçë me veti absorbuese.
3) Urinoni tek pjesa si furçë derisa të njomet plotësisht.
4) Mbulojeni pjesën si furçë me kapak dhe prisni rezultatin.
5) Lexoni rezultatin e përftuar pas 10 minutash.

Interpretimi i rezultatit:
-nëse shfaqet vetëm një vijë (vija e kontrollit) atëherë do të thotë që nuk jeni në fazë ovulimi. Nëse përveç vijës së kontrollit del dhe një vijë tjetër shumë e zbehtë do të thotë që kemi sasi shumë të vogla të hormonit;
-nëse shfaqen dy vija, dhe vija që tregon nivelin e hormonit është po aq ose më intense se vija e kontrollit, do të thotë që niveli i hormonit luteinizues është tepër i lartë dhe jeni në fazë ovulimi.
-nëse nuk shfaqet asnjë vijë nënkupton që testi është i pavlefshëm.