info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid SuperBerries Powder

Çmimi:4,800.00 L 3,840.00 L -20%

Superushqim i përbërë nga 14 ingredientë me veti të lartë antioksiduese.
180 g

Stock: S’ka stok

SKU: H.AID45
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

180 g

Suitable For

Superushqim i përbërë nga 14 ingredientë me veti të lartë antioksiduese.
Ai përmban manaferrat me pigment të errët, të njohura për përmbajtjen e tyre të lartë të vitaminave natyrore, antioksidantëve dhe fitonutrientëve.
Një nga përbërësit kryesorë të kësaj formule është pluhuri i panxharit shumë i koncentruar i tharë në ngrirje (duke ruajtur kështu të gjithë përbërësit e tij aktivë), i famshëm për aftësinë e tij për të rritur nivelet e oksidit nitrik, i cili zgjeron dhe relakson enët e gjakut, duke përmirësuar kështu nivelet e energjisë, qarkullimin e gjakut, qëndrueshmërinë dhe ndihmon në ruajtjen e presionit të gjakut dhe zemrës së shëndetshme si dhe funksionin seksual.
95% e ujit është hequr gjatë procesit të posaçëm të tharjes në ngrirje, prandaj, përqendrimi i vitaminave dhe fitokimikateve në pluhurin tonë është shumë më i lartë se në manaferrat e papërpunuara.

Përfitimet shëndetësore të HealthAid SuperBerry:

– I mbushur me lëndë ushqyese që rrisin energjinë.
– Burim i shkëlqyer i vitaminave, mineraleve dhe fibrave dietike 100% natyrale.
– I pasur me antioksidantë natyralë për të reduktuar dëmtimin oksidativ.
– Burim i pasur i enzimave tretëse.
– Burim jashtëzakonisht i pasur i vitaminës C natyrale.
– Ndihmë e shkëlqyer detoksifikuese.
– Një shtesë e shkëlqyeshme për një lëkurë dhe flokë të shëndetshëm.
– Mbështet sistemin imunitar, trurin, zemrën dhe shëndetin e syve.
– Ndihmon në luftimin e infeksioneve të traktit urinar.
– Shtesë perfekte për të rriturit dhe fëmijët me dietë të varfër ushqimore.
– Shtesë e shkëlqyer dhe e shijshme për lëngjet dhe smoothie-t.
– I përshtatshëm për veganët, vegjetarianët dhe diabetikët.

Ideal për:

Njerëzit që nuk konsumojnë mjaftueshëm fruta dhe perime.
Njerëzit me dietë të varfër ushqimore.
Njerëzit që duan të përmirësojnë nivelet e energjisë dhe mirëqenien e përgjithshme.
Njerëzit me sëmundje inflamatore.
Njerëzit që shkojnë në palestër dhe atletët që kërkojnë lëndë ushqyese antioksidante shtesë.
Njerëzit që duan të mbajnë një mënyrë jetese të shëndetshme.
Njerëzit që duan të mbajnë një zemër të shëndetshme, sistem të fortë imunitar dhe qëndrueshmëri seksuale.

Shtoni 1-2 lugë në ujë të ftohtë ose lëng frutash dhe përziejeni mirë.
Ideal për smoothie.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Powder extracts: Beetroot 250gr, Goji Berry 200gr, Strawberry75, Raspberry 75gr, Baobab Fruit 70gr, Tart Cherry 70gr, Bilberry 70gr, Blueberry 40gr, Acerola 40gr, Blackberry 30gr, Cranberry 30gr, Pomegranate 20gr, Acai Berry 20gr, Vitamin C 10gr

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.