info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Denk L-active

Çmimi:2,430.00 L 2,187.00 L -10%

Suplement ushqimor për personat që janë intolerantë ndaj laktozës
Paketim x 100 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: DENK015
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

100 tableta

Suitable For

Laktaza është një enzimë e cila shpërbën laktozën në sheqerna më të thjeshtë, të cilët absorbohen dhe ripërdoren në organizëm.
Disa persona nuk e kanë këtë enzimë tretëse dhe, për këtë arsye konsumimi i produkteve që përmbajnë laktozë shoqërohet me problematika si: diarre, të përzjera, gazra dhe krampe abdominale.

L-active Denk është një suplement ushqimor që përmban 6000 FCC unite të enzimës laktazë, me qëllim që të lehtësojë proçesin e tretjes.
Një tabletë shpërbën 10 g laktozë, sasi kjo ekuivalente me një gotë qumështi ose kosi.
Me L-active ju mund të shijoni produktet e bulmetit dhe të mos keni asnjë shqetësim.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të konsumohet një tabletë përpara ose gjatë konsumimit të vakteve ushqimore që përmbajnë laktozë.
Mos i përtypni tabletat.

Nutritional value FCC* per tablet FCC* per tablet FCC* per 10 tablets
Lactase 6.000 60.000
*Nutrient reference value according to EU regulation

Ingredients:
Maltodextrin, lactase (31%), bulking agent calcium phosphate, stabiliser hydroxypropylmethylcellulose, bulking agent microcrystalline cellulose, vegetable oil (palm oil), releasing agent silicon dioxide, sodium chloride, releasing agent magnesium salts from fatty acids, releasing agent fatty acids.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.