info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Adrien Gagnon Echinacea Liquid Formula

Çmimi:1,560.00 L

Suplement ushqimor që rrit mbrojtjen imunitare dhe ndihmon në ”luftën” kundër infeksioneve të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes
110 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

110 ml

Suitable For

,

Suplement ushqimor në formën e një shurupi, me ekstraktet e bimës Echinacea.
I formuluar specifikisht për mirëqënien e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.
I përshtatshëm për persona të cilët kanë vështirësi në marrjen e tabletave apo kapsulave në formë orale.

Ndër përfitimet që i sjell organizmit përmendim:
-pakëson kohëzgjatjen dhe agresivitetin e infeksioneve të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes;
-pakëson dhe zbeh simptomat e të ftohtit, siç është dhe dhimbja e fytit;
-rrit mbrojtjen imunitare.

Këshillohet të përdoret:
-nga të rriturit me sistem imunitar të dobët gjatë virozave stinore;
-nga persona që preken shpesh nga infeksione të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes;
-nga personat që i kalojnë infeksionet e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes në gjendje të rëndë.

Shurupi është i pajisur dhe me një pikatore e cila mundëson një dozim të saktë.
Produkt 100% natyral.
Nuk përmban:
-gluten;
-OMGJ;
-sheqer;
-derivate të bulmetit.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-fëmijët 2-4 vjeç, 1 ml një deri në dy herë në ditë;
-fëmijët 5-9 vjeç, 1 ml një deri në tre herë në ditë;
-adoleshentët 10-14 vjeç, 2 ml një deri në dy herë në ditë;
-të rriturit dhe adoleshentët mbi 15 vjeç, 3 ml një deri në dy herë në ditë.

Këshillohet që të filloni të përdorni suplementin sapo fillojnë shenjat e para të gripit.
Shoqerohet me pak ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Each millilitre (1 mL) contains: Medicinal ingredient:
Echinacea [Echinacea purpurea] (root): 300 mg

Non-medicinal ingredients (alphabetical order): Citric acid, potassium sorbate, purified water, sodium benzoate.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.