info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Youth Lab Shimmering Dry Oil

Çmimi:3,650.00 L 2,920.00 L -20%

Vaj i thatë me shkëlqim për hidratim të lëkurës
Flakon 100 ml

Stock: Ka stok

SKU: YL064
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

100 ml

Skin Type

Specific For

, ,

Suitable For

Përshkrimi

Vaji i thatë i Youth Lab është i përshtatshëm për t’u përdorur në fytyrë, trup dhe flokë.
Nuk e lë lëkurën të yndyrshme por, i ofron asaj një shkëlqim të menjëhershëm.

Ka veprim:
– hidratues;
– ushqyes;
– mbrojtës nga radikalet e lirë;
– parandalues (parandalon plakjen e parakohshme të lëkurës);
– qetëson irritimet.

Këtë e arrin në sajë të pranisë në formulim të:
– estereve me origjinë natyrale;
– vajit të arganit, suzamit dhe lajthive;
– vajit të kallamit të sheqerit;
– micas (pigmente nga mineralet e silikatit).

Përthithet shpejt dhe plotësisht nga lëkura.
Ka një aromë tepër të kendshme dhe të pëlqyeshme.
I testuar dermatologjikisht.
Jo komedogjenik.
Pa parabene.
Pa kimikate derivate të naftës.
Pa gluten.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë derisa të përthithet plotësisht prej saj.
Mund të aplikohet si në flokë të njomë ashtu dhe në flokë të thatë.
Hidhni disa pika në duar dhe përhapeni në të gjithë flokët, duke shmangur rrënjët.

Përbërësit

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Coco Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl Ether, Corylus Avellana (Hazelnut) Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Stearalkonium Hectorite, C13-15 Alkane, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Parfum, Dioleyl Tocopheryl Methylsilanol, Oleyl Alcohol, Tocopherol, Calcium Aluminium Borosilicate, Silica, Titanium Dioxide (Ci 77891), Tin Oxide (Ci 77861), Iron Oxide (Ci 77491), Propylene Carbonate, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping