info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Ultra Plant Sterols

Çmimi:2,379.90 L 2,141.91 L -10%

Suplement ditor që ndihmon në uljen e niveleve të kolesterolit në gjak
30 tableta

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Nivelet e larta të kolesterolit në gjak janë një fenomen tepër i shpeshtë dhe njëkohësisht faktor rreziku për sëmundjet koronare të zemrës.
Sterolet janë një grup substancash të gjetura në bimë, të cilat ulin nivelin e kolesterolit në gjak, duke ulur rrezikun për sëmundjet koronare të zemrës.
Ulin nivelet e LDL kolesterolit, por nuk ndikojnë te trigliceridet ose HDL kolesteroli.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa konservues.
Pa maja.
Pa ngjyrues artificialë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Nuk rekomandohet të merren më shumë se 3g fitosterole në ditë.
Nuk rekomandohet te personat me nivele normale të kolesterolit në gjak.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 ose 3 tableta në ditë shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 3 tablets
Betasitosterols 1350 mg
Equivalent to Plant Sterols 1500 mg

Betasitosterol (Betasitosterol, Skimmed Milk Powder), Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Polyvinylpyrrolidone, Hydroxypropylmethylcellulose, Crosslinked Cellulose Gum, Anti-caking Agents: Magnesium Stearate, Silicon Dioxide, Purified Talc & Stearic Acid, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides])