info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Aminexil Clinical 5 Anti-Hair Loss Treatment Man

Çmimi:9,300.00 L 7,905.00 L -15%

Trajtim kundër rënies së flokëve për meshkuj
Paketim me 21 ampula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Hair Type

Action

,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Formulim inovativ që vepron kundër 5 shkaqeve të rënies së flokëve:
-dobësim i fibrës së flokut;
-prishja e ekuilibrit të florës së skalpit;
-humbja e rezistencës;
-dobësim i bulbit të flokut;
-mikroqarkullim jo i mirë i skalpit, që sjell pakësim të elementëve ushqyes, për të cilët floku ka nevojë.
Ampulat përmbajnë:
-kompleksin SP94, që rrit rezistencën e fijes së flokut;
-ujin termal vichy, që përmban një sërë mineralesh, të aftë të forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës;
-octeinën, që rregullon balancën florën e skalpit;
-argininën, që stimulon mikroqarkullim e gjakut;
-Aminexilin, që forcon bulbin e flokut.
I lehtë në përdorim.
Nuk e yndyros skalpin, nuk ngjitet dhe nuk pikon.
I përshtatshëm për persona me lëkurë të ndjeshme.
Hipoalergjik.
I testuar klinikisht.

Përdorimi

Rekomandohet të aplikohet një ampulë një ditë për 6 javë rresht për një trajtim intensiv dhe 3 ampula në javë, për një trajtim mbajtës.
Ampula mund të aplikohet si në flokë të thatë, ashtu dhe në flokë të njomë.

Përbërësit

AQUA / WATER – ALCOHOL DENAT. – DIAMINOPYRIMIDINE OXIDE – ACRYLATES/BEHENETH-25 METHACRYLATE COPOLYMER – AMINOMETHYL PROPANOL – ARGININE – BHT – CAFFEINE – LACTIC ACID – PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL – PIROCTONE OLAMINE – SAFFLOWER GLUCOSIDE – SODIUM CITRATE – TOCOPHEROL – PARFUM / FRAGRANCE