info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Valens D2000 UI Spray

Çmimi:2,800.00 L

Spraj oral me vitaminë D3 me origjinë nga lanolina
Flakon x 25 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

25 ml

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina D është një nga vitaminat më të rëndësishme për organizmin.
Vitamina D sintetizohet në lëkurë përmes një reaksioni kimik që varet nga ekspozimi në diell.
Por, ekspozimi në diell është i ndryshëm nga një njeri te tjetri dhe nga një popullatë te një tjetër. Përveç kësaj, njerëzit vitet e fundit e shmangin ekspozimin në diell për shkak të efektit negativ që ka rrezatimi në lëkurë.
Kjo sjell mungesë ose defiçiencë të vitaminës D.

Valens D 2000 është një suplement ushqimor inovativ në formën e një spray oral, i cili mundëson përthithje më të mirë.
Përmban 2000 UI D3 me origjinë nga lanolina, e cila është vërtetuar se ka një përthithje superiore dhe është identike me vitaminën D3 të sintetizuar nga trupi.
Vitamina D kontribuon në ruajtjen e kockave normale, në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe merr pjesë në proçesin e ndarjes qelizore.

Pa gluten.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa shijues artificialë.

I testuar klinikisht.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Tundeni flakonin përpara çdo përdorimi.
Rekomandohet aplikimi i një spraji në gojë, në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.
Mund të përdoret deri në 6 muaj nga hapja.

Përbërësit

Vitamin D3, water, thickeners: xylitol (25%) and xanthan gum, vitamin D3 (cholecalciferol), natural apple flavor, acid: citric acid, preservative: potassium sorbate, antioxidant: D-alpha-tocopheryl acetate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping