info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Uriage Toléderm Control Soin Apaisant

Çmimi:2,500.00 L

Përkujdesje hidratuese, qetësuese dhe mbrojtëse, formuluar për lëkurën e ndjeshme, me prirje alergjike.
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

40 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Me një formulë minimaliste, Toléderm Control qetëson, hidraton, mbron dhe ofron komfort për lëkurën e ndjeshme, intolerante dhe alergjike.
Falë formulës së tij me 3 përbërës aktivë me origjinë natyrale [Uji termal uriage + Alga Poliuronide + Skualeni Vegjetal], ky trajtim forcon barrierën e lëkurës dhe rrit pragun e saj të tolerancës, duke e ndihmuar në kontrollin e ndjesive të acarimit, tërheqjes dhe pickimit.

Qetëson menjëherë ndjesinë e diskomfortit
Kombinimi i përbërësve aktivë me origjinë natyrale kufizon depërtimin e agjentëve agresivë që irritojnë lëkurën e ndjeshme.
Uji termal kontrollon 3 neuro-receptorë të përfshirë në mekanizmat e ndjeshmërisë së lëkurës për të rritur pragun e tolerancës.

Kontrollon menjëherë ndjesitë e irritimit
Algat Poliuronide të kombinuara me ujin termal, qetësojnë në mënyrë të menjëhershme dhe afatgjatë irritimet e mundshme.

Hidraton
Uji termal Uriage dhe glicerina hidratojnë intensivisht lëkurën.

Formulë e përbërë me 94% përbërës natyralë.
Pa konservantë, pa alkool, pa fenoksietanol, pa silikone, pa derivate të naftës
Pa aromë
pH fiziologjik
Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme, intolerante dhe alergjike.

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurë të pastër dhe të tharë paraprakisht.

Përbërësit

AQUA (WATER, EAU) – CETEARYL – ETHYLHEXANOATE – SQUALANE – DICAPRYLYL ETHER – DIGLYCERIN -GLYCERIN – POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE – 1,2-HEXANEDIOL – JOJOBA – ESTERS – ACRYLATES / C10-30 ALKYPHONE CROSS-ACRYLATES / C10PHOLXMRYPHONE – ACRYLATES / C10PHOLXLASLASLASLASER – CETYLALCOHOL – POLYGLYCERYL-3 – BEESWAX – XANTHAN GUM – TOCOPHE – RYLACETATE – SODIUM HYDROXIDE- HYDROLYZED ALGIN – TOCOPHEROL.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping