info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Tasectan Sachets

Çmimi:1,090.00 L

Bustina me tanat xhelatine që ndihmojnë në frenimin dhe pakësimin e diarresë te fëmijët
Kuti x 20 bustina

Stock: Ka stok

SKU: 002003
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

20 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Tasectan është një produkt mjekësor që ka për qëllim të rivendosë funksionin fiziologjik të mureve të zorrës..
Është formuluar posaçërisht për të kontrolluar dhe pakësuar simptomat e lidhura me diarrenë që vjen nga shkaqe të ndryshme.
Efekti fillon brenda 12 orëve.

Tanatati i xhelatinës (përbërësi kryesor), nuk pëson ndryshime gjatë kalimit në stomak dhe shkon i pandryshuar në zorrë. Aty formon një shtresë e cila mbron mukozën e zorrëve dhe pakëson shpeshtësinë dhe kohëzgjatjen e episodeve të diarresë.

Në rast të diarresë tek fëmijët nën 3 vjeç dhe të moshuarit, duhet të konsultoheni me një mjek, veçanërisht kur simptomat zgjasin për një periudhë kohore disa ditore.
Konsumoni sa më shumë lëngje gjatë kohës që keni diarre.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
– fëmijët nën 3 vjeç mund të konsumojnë 1 bustinë çdo 6 orë derisa simptomat të zhduken plotësisht.
– fëmijët nga 3 deri në 14 vjeç mund të konsumojnë 1 deri në 2 bustina çdo 6 orë
Përmbajtja e bustinës përzjehet me një sasi të vogël të një lëngu jo të nxehtë si: ujë, qumësht, kos ose lëng frutash dhe pihet menjëherë.

Përbërësit

gelatin tannate

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping