info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Synergy Osteofit

Çmimi:1,399.80 L 1,259.82 L -10%

Suplement ushqimor për kockat dhe artikulacionet
Paketim x 60 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Osteofit është një suplement ushqimor që kombinon në dozat e duhura, vitaminat dhe mineralet e nevojshme për forcimin e kockave dhe ruajtjen e strukturës kockore.

Marrja e tij është e rëndësishme për të parandaluar fenomenet e osteoporozës dhe osteopenisë, gjatë shtatzënisë, në periudhën e rritjes dhe zhvillimit të fëmijëve, gjatë menopauzës dhe tek të moshuarit.

Mineralet dhe vitaminat e pranishme në këtë formulim, krahas efektit pozitiv në forcimin e kockave luajnë dhe një sërë rolesh të tjera në organizëm:
-ndihmojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar;
-pakësojnë ndjesinë e lodhjes;
-kontribuojnë në funksionimin normal të muskujve;
-vitamina K2 merr pjesë në proçesin e koagulimit të gjakut;
-zinku është i nevojshëm për sintezën e testosteronit dhe në funksionet riprodhuese.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet një kapsulë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

calcium, magnesium, zinc, vitamin D3, vitamin K2, calcium hydrophosphate, medicinal dextrin, magnesium stearate, silicon dioxide, gelatin, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping