info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Synergy Omega-3-6-9 1300 mg

Çmimi:1,560.00 L 1,404.00 L -10%

Suplement ushqimor me acidet yndyrore omega-3, omega-6 & omega-9
Paketim x 60 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: SYNERGY01
Etiketa: , , , , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Synergy Omega-3-6-9 është një suplement ushqimor 100% natyral.
Përmban omega-3 (acid alfa-linoleik), omega-6 (acid linoleik), omega-9 (acid oleik) dhe vitaminë E.
Si burim për përfitimin e këtij suplementi është përdorur: vaji i linit, vaji i farave të kungullit, vaji kanola dhe vaji i rrushit pa fara.
Acidet yndyrore të pangopura nuk sintetizohen nga organizmi, prandaj është e rëndësishme marrja e tyre nëpërmjet dietës ushqimore dhe suplementeve që i përmbajnë ato.

Omega-3:
-ndikon pozitivisht në luftën kundër depresionit dhe ankthit;
-ndihmon në zhvillimin e trurit të fetusit nëse përdoret nga nëna gjatë shtatzënisë;
-pakëson simptomat e ADHD-së tek fëmijët;
-përmirëson shikimin;
-ndihmon në luftën kundër sëmundjeve auto-imune;
-pakëson simptomat e sindromës metabolike;
-pakëson sasinë e yndyrnave në mëlçi.

Omega-6:
-nxit përgjigjen imunitare;
-merr pjesë në sintezën e disa hormoneve në gjendrën pituitare;
-merr pjesë në sintezën e disa neurotransmetuesve që marrin pjesë në përmirësimin e humorit, gjumit, memories, dhe përqëndrimit.

Omega-9:
-rrit mbrojtjen imunitare;
-pakëson dukurinë e aterosklerozës.

Marrja e omegave të kombinuara mendohet se ka një efekt më pozitiv për organizmin sesa marrja e tyre veç e veç.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1 deri në 2 kapsula në ditë, pas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Natural oil mixture 1300 mg
Omega-3 (Alpha-linoleic acid) 650 mg
Omega-6 (Linoleic acid) 260 mg
Omega 9 (Oleic acid) 260 mg
Vitamin E (Dl-alpha tocopherol) 1 mg

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping