info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Synergy Folic Acid + Iodine

Çmimi:1,220.00 L 1,098.00 L -10%

Suplement ushqimor me acid folik dhe jod
Paketim x 60 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: SYNERGY25
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

,

Përshkrimi

Synergy Folic Acid + Iodine është një suplement ushqimor që rekomandohet të përdoret tek femrat shtatzëna, por jo vetëm pasi:
-parandalon defiçencën e acidit folik tek femrat shtatzëna, duke parandaluar kështu keqformime të fetusit (shfaqjen e problemeve në tubin neural te fetusit);
-kontribuon në rritjen e indeve fetale në aneminë megaloblastike;
-ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar;
-pakëson ndjesinë e lodhjes;
-ndikon në proçesin e spermatogjenezës (tek meshkujt) dhe parandalon sëmundjet e prostatës.

Jodi është një mineral i rëndësishëm për organizmin dhe sidomos për femrat gjatë shtatzënisë pasi:
-është i domosdoshëm për sintezën e hormoneve të tiroides;
-është i rëndësishëm për çlirimin e energjisë nga proçese të ndryshme metabolike;
-është i nevojshëm për të pasur funksione konjitive dhe nervore normale;
-ndikon pozitivisht në pasjen e një lëkure të shëndetshme.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet një kapsulë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active ingredients:
folic acid, iodine

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping