info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Strepsils Mjaltë & Limon karamele

Çmimi:516.00 L

Karamele me shije mjalti dhe limoni, që përdoren si terapi lokale për problemet me fytin
Kuti x 24 karamele

Stock: Ka stok

SKU: 000303
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

24 tableta të përtypshme (karamele)

Suitable For

Përshkrimi

Indikimet
Për trajtimin lokal të simptomave që lidhen me infleksionet e gojës dhe të fytit.
2,4-diklorobenzil alkooli dhe amilmetakrezoli, kanë veti antibakteriale, antiseptike, antimykotike dhe antivirale, veti të vërtetuara në studimet in vitro.
Kur kombinohen së bashku kanë efekt antibakterial më të fortë dhe si rrjedhojë përdoret dozë më e vogël.

Kundërindikimet
Mbindjeshmëri nga ndonjëri prej përbërësve

Përkujdesje të veçanta
Të mos përdoret tek fëmijët nën 6 vjeç.
Nëse simptomat vazhdojnë ose përkeqësohen mbas 3 ditësh përdorimi, këshillohuni me mjekun tuaj.

Shtatzënia
Nuk ka të dhëna të mjaftueshme për përdorimin e amilmetakrezolit dhe 2,4-diklorbenzil alkoolit gjatë shtatzënisë.
Si me çdo medikament tjetër, përdorimi i tij gjatë shtatzënisë bëhet vetëm kur e këshillon mjeku.

Ushqyerja me gji
Nuk ka të dhëna nëse lëndët vepruese apo metabolitët e tyre eleminohen me qumështin e gjirit, prandaj nuk është i sigurt përdorimi i tij gjatë ushqyerjes me gji.

Fertiliteti
Nuk ka të dhëna që ky bar ndikon në fertilitet.

Medikamenti i mësipërm është një bar OTC, pra mund të merret pa rekomandim nga mjeku.
Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Për të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç rekomandohet 1 karamele çdo 2-3 orë, me një maksimum prej 12 karamelesh në 24 orë.
Duhet ta lini karamelen që të tretet në gojë.
Përdorni dozën më të ulët, për aq kohë sa duhet për të qetësuar simptomat.

Përbërësit

Amylmetacresol 0.6mg
2,4-Dichlorobenzyl alcohol 1.2mg

Honey, tartaric acid, peppermint oil (containing d-Limonene), terpeneless lemon oil (containing Fragrance containing allergens – Citral, d-Limonene, Geraniol and Linalool), quinoline yellow, liquid sucrose, liquid glucose (containing sulphites – Sulphur Dioxide (E220) and wheat starch (containing gluten)), potable water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping