info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Splat Sensitive Bio-active Toothpaste

Çmimi:L540.00

Splat pastë dhëmbësh për dhëmbë të ndjeshëm dhe riparim të smaltit 100ml

Stock: 3 in stock

Additional information

Përshkrimi

Një formulë e re bio për ulje të ndjeshmërisë së dhëmbëve, pa fluor dhe e përshtatshme për veganët.
Kalçium hidroksipatiti riparon smaltin, kompenson humbjen e mineraleve dhe ul ndjeshmërinë e dhëmbëve.
Vajrat esencialë të kamomilit dhe limonit kanë veti antibakteriale dhe antiseptike, pakësojnë hemoragjinë e mishit të dhëmbëve.
Sistemi zbardhues Sp ëhite i jep dhëmbëve nje shkelqim brilant.
Pa SLES, triclosan, chlorhexidine, saharin, kolorant sintetik, produkte me origjinë shtazore.

Përdorimi

Rekomandohet larja e dhëmbëve dy herë në ditë pas ushqimit.

Përbërësit

Dicalcium Phosphate Dihydrate, PVP, Hydroxyapatite, o-Cymen-5-ol, Papain, Juglans Regia Leaf Extract, Citrus Limon Peel Oil, Chamomilla Recutita Flower Oil.