info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Splat Mouthwash Biocalcium

Çmimi:L550.00

Splat shpëlarës goje për riparim dhe zbardhje të smaltit
275ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Kombinimi i hidroksipatitit dhe kalçiumit të nxjerrë nga lëvozhga e vezës ndihmojnë në rimineralizimin e smaltit.
Lëkura e limonit dhe vaji esencial i glikanxos kanë efekt antiinflamator.
Enzima papainë zbardh smaltin dhe pengon krijimin e pllakës dentare.
Pa fluor, triclosan, chlorhexidine, paraben, saharin, SLS/SLES, aroma sintetike dhe kolorant.

Përdorimi

Rekomandohet shpëlarja e gojës një-dy herë në ditë.

Përbërësit

Aqua, Glycerin, Xanthan Gum, PVP, Hydroxyapatite, Benzyl Alcohol, Sodium Bicarbonate, Sodium Benzoate, Polyglyceryl-4 Laurate/Sebacate, Polyglyceryl-6 Caprylate/Caprate, Aroma, Potassium Sorbate, Zinc Acetate, Sodium Coco-Sulfate, Papain, Maltitol, Calcium Lactate, Illicium Verum Fruit/Seed Oil, Citrus Limon Peel Oil, Stevia Rebaudiana Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Pentylene Glycol, Potassium Thiocyanate, Lactoferrin, Lactoperoxidase, Glucose Oxidase, Glucose Pentaacetate, Limonene.