info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Shedirpharma Miraprotein B

Çmimi:1,650.00 L

Suplement ushqimor për mirëqënien e përgjithshme
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

200 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Miraprotein B është një suplement ushqimor i lëngshëm, që kombinon vitaminat me minerale, aminoacide dhe mjaltë me qëllim që:
– të pakësojë lodhjen;
– të mbrojë qelizat nga stresi oksidativ;
– të marrë pjesë në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
– të plotësojë nevojat ditore me këto substanca, te personat që nuk arrijnë t’i sigurojnë ato nëpërmjet dietës ushqimore.

Përmban:
– klorhidrat të karnitinës, i nevojshëm për prodhimin e energjisë, e disponueshme për qelizën në formën e ATP;
– vitaminë C, me veti antioksiduese;
– vitaminë E, me veti antioksiduese;
– vitaminat e grupit B, të nevojshme për proçeset metabolike që shoqërohen me çlirim energjie dhe për funksionin normal të sistemit nervor;
– hekur, i rëndësishëm për formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës. Pakëson ndjesinë e lodhjes dhe përmirëson funksionet konjitive;
– qumësht blete (pappa reale), përdoret si tonik në rastet e një lodhjeje psiko fizike.

Pa gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Në rastet e ndonjë reaksioni alergjik të mundshëm ose mbindjeshmërie nga ndonjëri prej përbërësve, nuk këshillohet përdorimi i këtij suplementi.
Ndryshime organoleptike mund të ndodhin si pasojë e përbërjes natyrale.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Tunde shishen përpara çdo përdorimi.
Rekomandohet të konsumoni 10 ml në ditë.
Përdorni masën dozuese të pranishme në paketim për një dozim të saktë të shurupit.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Water, sucrose solution, fructose, wildflower honey, L-carnitine hydrochloride, ferrous lactate, concentrated ACE juice, flavor, Vitamin C; Preservatives: potassium sorbate, sodium benzoate, Acidity regulator: citric acid, lyophilized royal jelly 4% 10-HDA, magnesium gluconate, niacin, Vitamin E, Sweetener: sucralose, Vitamin B5, Preservatives: sorbic acid, Sweetener: sodium saccharicate, Vitamin B6, B1, B12, Folic acid, biotin, Vitamin D3.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping