info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Septolete Total Spray

Çmimi:557.00 L

Spraj për fytin me veprim antiseptik dhe anti-inflamator
Flakon x 30 ml

Stock: S’ka stok

SKU: 00449161

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Suitable For

Përshkrimi

Septolete Total tretësirë në formë spraji për gojën dhe mukozat është një produkt mjekësor me veprim anti-inflamator, analgjezik dhe antiseptik lokal.
Tretësira në formë spraji për gojën dhe mukozat dezinfekton gojën dhe fytin dhe pakëson shenjat e inflamacionit të fytit të tilla si: dhimbja, skuqja, enjtja, nxehtësia dhe dëmtimi i funksionit.

Septolete Total përdoret në trajtimin e:
– irritimeve të fytit, gojës dhe mishrave të dhëmbëve;
– inflamacioneve të mishrave të dhëmbëve, faringit dhe laringit.
Përdoret dhe përpara ose pas heqjes së dhëmbëve.

Mos përdorni Septolete Total spraj:
– nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim;
– tek fëmijët nën 6 vjeç.

Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose mendoni se mund të jeni shtatzënë, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij spraji.
Septolete Total nuk këshillohet të përdoret gjatë shtatzënisë.
Nëse jeni duke ushqyer me gji vetëm mjeku juaj mund të vendosë nëse do e përdorni këtë spraj apo jo. Nëse do vendoset të përdoret spraji do të duhet të ndërpritet ushqyerja me gji.

Ndër efektet anësore që mund të shfaqen nga përdorimi i këtij medikamenti përmendim:
– efekte anësore të rralla (urtikarie, fotosensibilitet, bronkospazmë);
– efekte anësore shumë të rralla (irritim lokal i kavitetit të gojës, ndjesi djegie e lehtë në kavitetin e gojës);
– efekte anësore me shpeshtësi të panjohur (reaksione mbindjeshmërie, djegie e mukozës së gojës, humbje e ndjeshmërisë së mukozës së gojës).

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Septolete Total duhet të përdoret siç është përshkruar në fletë-udhëzues ose siç e rekomandon mjeku ose farmacisti juaj.
Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç mund të aplikojnë Septolete Total 3 deri në 5 herë në ditë, çdo 2 orë, nga 1 ose 2 shkrepje/sprucime.
Fëmijët 6-12 vjeç, mund të aplikojnë Septolete Total 3 deri në 5 herë në ditë, çdo 2 orë, nga 1 shkrepje/sprucim.
Nuk këshillohet përdorimi i sprajit direkt para ose direkt pas larjes së dhëmbëve.
Nëse simptomat nuk përmirësohen ose përkeqësohen pas 3 ditësh përdorimi duhet të këshilloheni me mjekun tuaj.
Mos e përdorni sprajin më shumë se 7 ditë rresht.

Përbërësit

benzidaminë hidroklorike, kloruri i cetilpiridinumit, etanol, glicerol, makrogolglicerol hidroksisterat, saharinë natriumi, vaj mente, ujë i purifikuar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping