info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Rowachol kapsulë

Çmimi:945.00 L

Medikament OTC që ndihmon në shpërbërjen dhe eleminimin e gurëve në tëmth
Kuti x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 000216
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 kapsula

Suitable For

,

Përshkrimi

Rowachol përdoret për të shpërbërë dhe eleminuar gurët nga tëmthi.
Roëachol shton prodhimin e lëngut biliar dhe relakson duktusin biliar, pakëson spazmat dhe lehtëson kalimin e gurëve në rrugët biliare me qëllim që të eleminohen më kollaj.

Kundërindikime
Mos përdorni Rowachol nëse jeni alergjik nga substancat aktive ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Mos përdorni Rowachol nëse jeni shtatzëne apo usheni me gji, me përjashtim të rasteve kur e këshillon mjeku juaj.
Mos e përdorni në 3 mujorin e parë të shtatzënisë.

Rowachol nuk ndikon në aftësinë tuaj për të ngarë makinën apo për të punuar me makineri të ndryshme.

Si të gjithë medikamentet e tjera dhe Rowachol mund të japë efekte anësore, edhe pse jo të gjithë personat i manifestojnë ato.

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Kapsulat duhet të gëlltiten siç janë, të shoqëruara me një gotë ujë. Mos i përtypni kapsulat.
Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-të rriturit: 1-2 kapsula, 3 herë në ditë para ushqimit;
-fëmijët 6-14 vjeç: 1 kapsul, 2 herë në ditë para ushqimit.
Nëse konsumoni më shumë kapsula se doza ditore e lejuar këshillohuni sa më shpejt me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përbërësit

α−Pinene, β−Pinene, Menthol, Menthone, Borneol, Camphene, Cineole, Virgin Olive Oil.
Gelatine, glycerol 85%, sodium ethyl parahydroxybenzoate (E215), sodium propyl parahydroxybenzoate (E217), sodium copper chlorophyllin (100% water soluble).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping