info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Buscopan 10 mg (hioscine butilbromide)

Çmimi:198.00 L

Medikament OTC me veti antispastike
Kuti x 20 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 7/19
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

20 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Buscopan përmban hioscinë butilbromide, e cila i përket një grupi medikamentesh të quajtur “antispastikë”.

Tabletat e Buscopanit përdoren për të pakësuar ngërçet e muskulaturës së:
-stomakut;
-zorrëve;
-fshikëzën urinare dhe tubat urinare.

Mos përdorni Buscopan nëse:
-jeni alergjikë nga ndonjëri prej përbërësve të këtij formulimi;
-vuani nga glaukoma;
-vuani nga sindroma e megakolonit;
-vuani nga miastenia gravis;
-vuani nga sindroma e ileusit obstruktiv ose paralitik);
-jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Mos përdorni Buscopannëse jeni shtatzënë, nëse jeni duke planifikuar një shtatzëni apo nëse jeni duke ushqyer me gji.

Ky është një medikament OTC, që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara përdorimit, lexoni me kujdes fletëudhëzuesin që gjendet brenda paketimit, për informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Merreni këtë medikament ekzaktësisht siç e ka përshkruar mjeku juaj.
Tabletat e Buscopanit nuk duhet të merren për një periudhë të gjatë kohore.
Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç mund të konsumojnë nga 2 tableta, 4 herë në ditë. Në rastet e sindromës së zorrës së irrituar mjeku mund të këshillojë dhe konsumimin e një tablete, 3 herë në ditë.
-fëmijët 6-12 vjeç, mund të konsumojnë 1 tabletë, 3 herë në ditë.
Tabletat e Dividolit nuk rekomandohen tek fëmijët nën 6 vjeç.

Tabletat pihen siç janë, të shoqëruara me një gotë ujë.
Mos i shtypni apo thërrmoni tabletat.

Përbërësit

hyoscine butylbromide, calcium hydrogen phosphate, maize starch, soluble starch, colloidal silica, tartaric acid, stearic acid, sucrose, talc, acacia, titanium dioxide, macrogol 6000, carnauba wax, white beeswax and povidone.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping