info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Radermin Gel 10 % (etofenamat)

Çmimi:578.00 L

Xhel për përdorim lokal me efekt analgjezik, anti-inflamator dhe anti-reumatik.
Tub x 100 g

Stock: Ka stok

SKU: 003643
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

100 g

Suitable For

Përshkrimi

Radermin xhel përmban etofenamat, një medikament anti-inflamator jo-steroid për përdorim të jashtëm topik.
Është efektiv në sëmundjet reumatike subakute dhe kronike të molekulave të buta të sistemit muskoskeletik:
– reumatizëm;
– spazma muskulare;
– lumbago;
– dhimbje të nervit shiatik;
– tenofolikulit;
– folikulit;
– çrregullime të molekulave të buta për shkak të mbingarkesës ose ndryshimeve degjenerative të palcës kurrizore dhe nyjeve.

Kundërindikimet
– Hipersensitiviteti ndaj etofenamatit, acidit flufenamik, barnave të tjera anti-inflamatore jo-steroide ose ndaj ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.
– Përdorimi në moshat pediatrike.
– Shtatzënia dhe ushqyerja me gji.
– Përdorimi në plagë të hapura dhe në rast ekzeme.

Radermin Gel kundërindikohet gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji, për shkak të të dhënave të pamjaftueshme klinike.

Efektet anësore
Të rralla: reaksione të lëkurës.
Shumë të rralla: reaksione alergjike.
Efektet anësore ndërpriten me ndërprerjen e medikamentit.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Xhel për përdorim në lëkurë.
Aplikoni një sasi të konsiderueshme xheli në zonat ku keni dhimbje, 3 deri në 4 herë në ditë.
Përhapeni xhelin me masazh të lehtë.
Kohëzgjatja e trajtimit varion nga disa ditë në disa muaj.

Përbërësit

isopropyl alcohol, eumulgin m8, macrogol 400, carbomer, propylene glycol, sodium hydroxide, eucaliptus oil, pine pumelione oil, water purified

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping