info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Vitamin B50 Complex

Çmimi:930.00 L 837.00 L -10%

Suplement ushqimor me vitaminat e grupit B të rëndësishme për një sërë funksionesh në organizëm
30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Vitaminat e grupit B janë vitamina të tretshme në ujë. Secila prej tyre ka një rol specifik në organizëm.
Përmendim:
-vitaminat B1, B2, B6, B12, niacina, acidi pantotenik, biotina, të cilat marrin pjesë në proçese metabolike që çlirojnë energji;
-vitaminat B1, B2, B6, B12, niacina dhe biotina, të rëndësishme për mirë-funksionimin e sistemit nervor;
-vitaminat B6, B12, B2, niacinë, acid pantotenik, acid folik, të cilët marrin pjesë në proçese metabolike që shoqërohen me çlirim energjie;
-vitaminat B1, B6, B12, niacinë, acid folik, biotinë, të cilat janë të rëndësishme për funksione psikologjike normale;
-vitaminat B6, B12 dhe acidi folik marrin pjesë në metabolizmin e homocisteinës;
-vitaminat B2, niacina dhe biotina janë të rëndësishme për një lëkurë normale;
-acidi folik dhe vitamina B12 marrin pjesë në proçesine ndarjes qelizore;
-vitamina B1 është e rëndësishme në mirë-funksionimin normal të zemrës;
-vitamina B2 ka veti antioksiduese, merr pjesë në proçesin e specializimit të qelizave dhe në përmirësimin e shikimit;
-vitamina B6 merr pjesë në sintezën e cisteinës, rregullon aktivitetin hormonal, merr pjesë në metabolizmin e proteinave dhe glikogjenit;
-acidi folik merr pjesë në sintezën e aminoacideve, në formimin e elementëve të gjakut;
-acidi pantotenik është i rëndësishëm për sintezën dhe metabolizmin e vitaminës D, hormoneve dhe neurotransmetuesve;
-biotina është e rëndësishme për mirëqënien e flokëve.

Ky suplement është i rëndësishëm për:
-të rriturit;
-atletët;
-personat me probleme të sistemit nervor;
-njerëzit me një jetë aktive.

Nuk përmban:
-sheqer;
-gluten;
-laktozë;
-konservues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet 1 kapsulë në mëngjes esëll.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active ingredients:
vitamine B1, B2, B6, B12, niacine, folate, pantothenic acid, biotin