info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Femina Fertinal

Çmimi:2,400.00 L 2,160.00 L -10%

Integrator ushqimor që mbështet fertilitetin tek femrat
30 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: 4496576
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Formulim që kombinon zinkun me selenin, acidin para-aminobenzoik, vitaminat e grupit B, vitaminën C, vitaminën D3, acidin folik si dhe vitamina e minerale të tjera të nevojshme për femrat të cilat po tentojnë për një shtatzëni.
Acidi folik gjendet në formën e një kompleksi të quajtur “Quatrefolic”, me një përthithje dhe disponibilitet më të lartë krahasuar me format e tjera të acidit folik.

Formulimi ka për qëllim:
-të marrë pjesë në proçesin e ndarjes qelizore (në sajë të zinkut, acidit folik, vitaminës D3 dhe B12);
-të rregullojë aktivitetin hormonal (në sajë të pranisë në formulim të vitaminës B6);
-të mbrojë qelizat nga stresi oksidativ (në sajë të pranisë së vitaminës C, B2,E, selenit, zinkut dhe bakrit).

Nuk përmban:
-sheqer;
-gluten;
-laktozë;
-konservues;
-ngjyrues artificialë;
-aromatizues.
I përshtatshëm për veganë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë para ushqimit ose siç rekomandohet nga mjeku juaj.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Active Ingredients per capsule: Attributed amount per capsule:

PABA 30mg (-)
Vitamin C 20mg (25%*)
Vitamin E 18mg (150%*)
Zinc 10mg (100%*)
Pantothenic acid 10mg (166,7%*)
Niacin 8mg (50%*)
Copper 1,5mg (150%*)
Vitamin B6 1,4mg (100%*)
Vitamin B2 1,4mg (100%*)