info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Echinacea Extra with Vitamin C

Çmimi:1,100.00 L 990.00 L -10%

Suplement ushqimor me ekstraktet e bimës echinacea për mirë-funksionimin e sistemit imunitar
24 tableta eferveshente

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

24 tableta eferveshente

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor që kombinon ekstraktet e bimës echinacea me vitaminën C dhe zinkun.
Bima Echinacea është një bimë e njohur që në lashtësi dhe e përdorur rregullisht gjatë periudhës së dimrit, për shkak të efektit pozitiv në sistemin imunitar.
Vitamina C është e rëndësishme për funksionimin normal të sistemit imunitar dhe për pakësimin e ndjesisë së lodhjes.
Zinku është një element që gjendet në sasi të vogla në organizëm, por është i rëndësishëm pasi mbron qelizat nga stresi oksidativ dhe rrit imunitetin.

Si ëmbëlsues është përdorur Stevia, çka e bën këtë suplement të përshtatshëm për personat diabetikë.

Nuk përmban:
-sheqer;
-konservues.

Nuk duhet të përdoret tek fëmijët nën 12 vjeç dhe tek personat që kanë sëmundje autoimune.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet 1 tabletë në ditë e tretur në një gotë me ujë në temperaturë ambjenti.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active Ingredient per effervescent tablet:

Echinacea extract 100 mg
Vitamin C 135 mg (300% R.D.I.*)
Zinc 9,5 mg (95% R.D.I.*)