info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Pharmaceris H Specialist Anti-Dandruff Shampoo For Sensitive Scalp

Çmimi:1,990.00 L 1,592.00 L -20%

Shampo për skalp të ndjeshëm me simptoma të zbokthit të thatë, kruajtje dhe skuqje.
250 ml

Stock: Ka stok

SKU: PHARM066
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Hair Type

Masa

250 ml

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Shampo për skalp të ndjeshëm me simptoma të zbokthit të thatë, kruajtje dhe skuqje.
Mund të përdoret për trajtimin ose parandalimin e zbokthit.
Formula e specializuar që përmban piroctonolamine, lufton në mënyrë efektive çdo simptomë të zbokthit tek njerëzit me skalp të ndjeshëm.
Ka një efekt antibakterial dhe anti-inflamator, pastron lëkurën e kokës dhe eliminon zbokthin dhe kruajtjen.
Përmban D-panthenol i cili qetëson skalpin e irrituar dhe të skuqur, ndërsa mbështet ndjeshëm trajtimin e zbokthit.
Rikthen ekuilibrin natyral në lëkurën e kokës dhe i lë flokët të butë, me shkëlqim dhe plot volum.

TOLERANCË DHE EFIKASITITET I LARTË.
TESTUAR KLINIKISHT DHE DERMATOLOGJIKISHT.

Përdorimi

Aplikoni shampon në flokë të lagur dhe masazhojeni butësisht për të bërë shkumë.
Lëreni të veprojë për rreth 1-2 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë.
Përsëriteni aplikimin sipas nevojës.
Në varësi të intensitetit të problemeve, përdorni shampon çdo ditë (për trajtim intensiv) ose 1-2 herë në javë (për parandalim).

Përbërësit

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Glycerin, Piroctone Olamine, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Propylene Glycol, Panthenol, Dimethicone Propyl PG-Betaine, Citric Acid, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Salicylate, Polyquaternium-11, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Ethylhexyl Salicylate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Coco-Glucoside, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI 60730, CI 42090.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping