info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Pharmaceris H Specialist Anti-Dandruff Shampoo For Oily Scalp

Çmimi:1,990.00 L 1,592.00 L -20%

Shampo kundër zbokthit të yndyrshëm, dermatitit seborroik ose psoriasis.
250 ml

Stock: Ka stok

SKU: PHARM065
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Hair Type

Masa

250 ml

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Shampo kundër zbokthit të yndyrshëm, dermatitit seborroik ose psoriasis.
Mund të përdoret për trajtimin ose parandalimin e zbokthit.
Formula e specializuar e bazuar në një kompleks të vajit të trumzës dhe ekstraktit të shelgut ka veti të forta antibakteriale dhe antifungale.
Rregullon deskuamimin e qelizave të vdekura të skalpit.

Ky kombinim unik i ekstraktit të pemës së çajit dhe vajit të manukës ka një efekt anti-inflamator dhe kundër zbokthit.
Shampo rikthen ekuilibrin natyral të lëkurës së kokës dhe i lë flokët të butë dhe plot shkëlqim, gjithashtu redukton sekretimin e sebumit.
Eliminon kruajtjen dhe skuqjen e kokës.
Parandalon yndyrën e tepërt, duke i lënë flokët me shkëlqim dhe plot volum.

TOLERANCË DHE EFIKASITET I LARTË.
TESTUAR KLINIKISHT DHE DERMATOLOGJIKISHT.

Përdorimi

Aplikoni shampon në flokë të lagur dhe masazhojeni butësisht për të bërë shkumë.
Lëreni të veprojë për rreth 1-2 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë.
Përsëriteni aplikimin sipas nevojës.
Në varësi të intensitetit të problemeve, përdorni shampon çdo ditë (për trajtim intensiv) ose 1-2 herë në javë (për parandalim).

Përbërësit

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Parfum, Glycerin, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Propylene Glycol, Panthenol, Dimethicone Propyl PG-Betaine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylpropanediol, PPG-26-Buteth-26, Ethylhexyl Salicylate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-11, Disodium EDTA, Salicylic Acid, 4-Terpineol, Citric Acid, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Copaifera Officinalis Resin, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Thymus Vulgaris Flower/Leaf Extract, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI 60730, CI 42090.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping