info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Very Rose Lotion Peeling Éclat

Çmimi:3,700.00 L 3,145.00 L -15%

Solucion me veti mikro-eksfoliuese për përdorim të përditshëm
150 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

150 ml

Skin Type

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

I frymëzuar nga ritualet e ekspertëve të kozmetikës, ky locion peeling me acide frutash siguron një eksfoljim të butë, të përditshëm, duke larguar në mënyrë progresive qelizat e vdekura të lëkurës për një efekt ” lëkurë e rinuar” ditë pas dite.

Me ujin floral te trendafilit dhe kompleksin që respekton lëkuën Skin Rispect.
Me 4 acide frutash dhe acid salicilik në përmbajtje, të njohur për efektin e tyre eksfoljues.

Për të gjitha tipet e lëkurave, edhe ato të ndjeshme.

Përmban 98% përbërës me origjinë natyrale.
Pa përbërës me origjinë shtazore.

Përdorimi

Aplikohet në mbrëmje në lëkurë të pastër para përkujdesjes së natës. për të pastruar lëkurën, duke përdorur një pambuk dhe duke shmangur zonën e konturit të syrit.
Nuk ka nevojë të shpëlahet Të evitohet ekspozimi në diell. Në mëngjes të aplikohet përkujdesje me SPF.

Përbërësit

AQUA / WATER, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., SODIUM HYDROXIDE, GLYCOLIC ACID, LACTIC ACID, PHENOXYETHANOL, CHONDRUS CRISPUS / CARRAGEENAN, XYLUCIDE, ACXYLUCIDHUCONATE, ACXYLUCIDHUCONATE, ACXYLUCIDHUCONATE, PARRAGEENAN / CARRAGEENAN, XYLUCHOL, ACXYLUCIDHUCONATE, ACXYLUCIDHUCONATE, XYLUCIDHUCONATE / FRAGRANCE, XYLITOL, SALICYLIC ACID, CITRONELLOL [N4103 / A]