info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Berberine Glucose Support

Çmimi:4,249.80 L 3,824.82 L -10%

Suplement që mbështet metabolizmin e glukozës dhe lipideve
90 kapsula xhelatinore

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

90 kapsula xhelatinore

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Berberina është një substancë që gjendet tek disa bimë si: goldenseal, rrush Oregon dhe barberry.
Sipas studimeve klinike berberina mbështet metabolizmin normal të glukozës dhe lipideve.

Fomulimit i është shtuar dhe kaprati (C10 triglicerid me varg të mesëm), i cili rrit përthithjen e berberinës dhe parandalon diskonfortin gastrointestinal.

Pa sojë.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa vezë.
Pa maja.
Pa grurë.
Pa qumësht.
I prodhuar sipas GMP-së.
I çertifikuar nga UL.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Mos e përdor suplementin nëse je shtatzënë, po planifikon një shtatzëni apo ushqen me gji.
Këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse keni një problem shëndetësor të caktuar.
Suplementi mund të shkaktojë dhimbje të lehta në traktin gastro-intestinal.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 kapsul xhelatinore deri në 3 herë në ditë, bashkë me ushqimin.

Përbërësit

Serving Size: 1 Softgel
Servings Per Container: 90
Amount per Serving % Daily Value
* Percent Daily Values are based on 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.
Calories 5
Total Fat 0.5 g <1%* Saturated Fat 0.5 g 3%* Berberine HCl (from Berberis aristata bark) 400 mg † MCT Oil (Medium-Chain Triglycerides) 700 mg † Capric Acid (C10) (from MCT Oil) 238 mg † Other Ingredients: Softgel Capsule (bovine gelatin, glycerin, water, caramel color), Beeswax and Sunflower Lecithin.