info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Novexpert Baby Skin Set

Çmimi:4,790.00 L 3,592.50 L -25%

Set promocional me dy maska
50 ml, 50 ml

Stock: Ka stok

SKU: NOVE021
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

50 ml + 50 ml

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Set me 2 maska Novexpert me veprim hidratues dhe eksfoliues i cili përmban:

NOVEXPERT THE EXPERT EXFOLIATOR *50ML

Maskë dhe skrub për lëkura normale, të kombinuara dhe të yndyrshme.
Produkt me veprim eksfoliant që i jep lëkurës shkëlqim dhe butësi.
Jep një veprim eksfoliant falë 2 hapave:
– Hapi 1: eksfolim biologjik që largon qelizat e vdekura falë veprimit të glukonolaktonit (eksfoliant natyral)
– Hapi2: Veprim mekanik falë mikro-kokrrizave nga bamboo-ja dhe kajsia të cilat i largojnë qelizat e vdekura.
Këto 2 veprime e lënë lëkurën të butë dhe të shkëlqyeshme.

NOVEXPERT THE REPULP MASK *50ML

Maskë hidratante me acid hialuronik që i pershtatet lëkurave normale-mix dhe të thata. Trajtim për lëkura të ekspozuara gjatë në të ftohtë, të ngrohtë, në erë të fortë ose ajër të kondicionuar. Ofron një sasi të madhe anti oksidantesh të cilët ushqejnë dhe hidratojnë lëkurën.

Përdorimi

NOVEXPERT THE EXPERT EXFOLIATOR
Hapi 1: Aplikohet në fytyrë si maskë duke përjashtuar zonën rreth syve dhe rreth buzëve.Lihet për 5 minuta
Hapi 2: Masazhohet lehtë fytyra me duart pak të lagura për 1 minutë. Shpëlahet me ujë të ftohtë. Përdoret 1-2 herë në javë.
Një këshillë e vogël nga ne: Aplikohet maska eksfoliuese në lëkurë të pastër, lihet për 2 minuta dhe më pas masazhohet dhe shpëlahet me ujë të ngrohtë. Më pas aplikohet maska REPULP për 15 minuta e cila shpëlahet në fillim me ujë të ngrohtë dhe më pas me ujë të ftohtë. Rezultati do të jetë i menjëhershëm

NOVEXPERT THE REPULP MASK
Aolikohet në lëkurë të pastruar. Lihet për 15 minuta. Shpëlahet me ujë të ngrohtë dhe më pas me ujë të ftohtë. Kjo maskë indikohet kur je ekspozuar për kohë te gjatë në diell, në të ftohtë.

Përbërësit

The Expert Exfoliator :Aqua (Water)°, Glycerin°, Gluconolactone°, Butylene Glycol°, Jojoba Esters°, Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder*°, Sodium Citrate°, Bambusa Arundinacea Stem Extract°, Arginine°, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract°, Parfum (Fragrance)°, Ascorbyl Glucoside°, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract°, Decyl Glucoside°, Glyceryl Caprylate°, Sclerotium Gum°, Xanthan Gum°, Tocopherol°, Aloe Barbadensis Leaf Juice*°, Glucosyl Hesperidin°, Volcanic Sand°, Citric Acid°, Zea Mays (Corn) Starch°, Phytic Acid°, Beta-Carotene°.

The Repulp Mask:Aqua (Water)°, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*°, Behenyl Alcohol°, Butylene Glycol°, C10-18 Triglycerides°, Glycerin°, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*°, Garcinia Indica Seed Butter°, Candelilla/Jojoba/Rice Bran Polyglyceryl-3 Esters°, Glyceryl Stearate°, Caprylic/Capric Triglyceride°, Parfum (Fragrance)°, Arginine°, Hydroxystearic/Linolenic/Oleic Polyglycerides°, Trehalose°, Cetearyl Alcohol°, Sodium Stearoyl Lactylate°, Microcrystalline Cellulose°, Glyceryl Caprylate°, Aloe Barbadensis Leaf Juice*°, Tocopherol°, Bisabolol°, Galactaric Acid°, Laminaria Ochroleuca Extract°, Ximenia Americana Seed Oil°, Biosaccharide Gum-2°, Cellulose Gum°, Sodium Hyaluronate°, Sclerotium Gum°, Xanthan Gum°, Phytic Acid°, Commiphora Mukul Resin Extract°, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Seed Extract°, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract°, Camellia Sinensis Leaf Extract*°, Punica Granatum Fruit Extract*°, Silybum Marianum Extract°, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract°.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping