info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

No-Spa 40 mg (drotaverine hidrokloride)

Çmimi:229.44 L

Medikament OTC që pakëson kontraktimet e muksulaturës së lëmuar
Kuti x 24 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 459/193
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

24 tableta

Suitable For

Përshkrimi

No-Spa përmban drotaverinë hidrokloride si përbërës aktiv.
Ky medikament indikohet për trajtimin e kontraktimeve të muskulaturës së lëmuar të:
-traktit gastro-intestinal;
-traktit urinar;
-fshikëzës urinare.

Mos përdorni No-Spa nëse:
-jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim;
-vuani nga sëmundje të mëlçisë, veshkave apo zemrës;
-ushqeni me gji.

No-Spa duhet të merret me kujdes nga personat që kanë presion të ulët të gjakut, pasi dhe ajo vetë mund të shkaktojë ulje të presionit të gjakut (efekt anësor).

Shtatzënia
Këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti nëse jeni shtatzënë. Përdoreni me kujdes këtë medikament gjatë shtatzënisë (vetëm në rastet kur e rekomandon mjeku juaj).

Ushqyerja me gji
Nuk duhet ta përdorni këtë medikament nëse jeni duke ushqyer me gji.

Secila nga tabletat e No-Spa përmban laktozë monohidrat. Nëse keni intolerancë nga sheqernat këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Merreni këtë medikament ekzaktësisht siç e ka përshkruar mjeku juaj.
Këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj për çdo paqartësi.
Të rriturit mund të konsumojnë 3-6 tableta në ditë, të mdara në 2 ose 3 dozime.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.
Nëse simptomat (shenjat) nuk përmirësohen, këshillohuni me mjekun tuaj.

Përbërësit

drotaverine hydrochloride, magnesium stearate, talc, polyvidone N25, maize starch, lactose monohydrate, hydrolysed polyvinyl alcohol, talc, titanium dioxide (E171), macrogol 3350, soya lecithin (E322), quinoline yellow aluminum varnish (E104), yellow iron oxide (E172).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping