info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Spasmobloc 500 mg/5 mg/0.1 mg

Çmimi:670.00 L

Medikament OTC që pakëson spazmat dhe relakson muskulaturën
Kuti x 20 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 004495601
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

20 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Spasmobloc është një medikament që kombinon veprimin analgjezik dhe relaksues të muskujve të lëmuar.
Spasmobloc përdoret për trajtimin simptomatik të dhimbjes së lehtë ose të moderuar, si pasojë e spazmave të muskujve të lëmuar të organeve të brendshme, në kolikat renale, në kolikat biliare, në rastet e dhimbjeve tek personat që kanë gurë në veshka, në dhimbje menstruale.

Mos përdorni Spasmobloc në rastet e mëposhtme:
-nëse jeni alergjik nga karbocisteina ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi;
-nëse keni mbindjeshmëri nga derivatet pirazolonike ose barna të grupit AIJS;
-në obstruksionin gastro-intestinal dhe megakolon;
-vështirësi në zbrazje për shkak të dobësisë së muskujve (atonisë) dhe fshikëzës së tëmthit;
-nëse keni funksion të dëmtuar rëndë të mëlçisë ose të veshkave;
-në ​​disa sëmundje të trashëguara (glukoz-6-fosfat dehidrogjenaza dhe porfiria);
-në ​​disa sëmundje të gjakut – leukopeni (zvogëlim i numrit të përgjithshëm të leukociteve), agranulocitozë (reduktim i rëndë ose mungesë e plotë e disa qelizave të bardha të gjakut, granulociteve), anemi aplastike (anemi për shkak të funksionit të dëmtuar të palcës kockore hematopoietike);
-glaukoma me kënd të mbyllur;
-shtatzënia dhe ushqyerja me gji.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.
Spasmobloc nuk rekomandohet të përdoret në shtatzëni.
Duke qënë që Spasmobloc kalon në qumështin e gjirit, nuk rekomandohet gjatë gjidhënies.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-të rriturit dhe fëmijët mbi 15 vjeç: 1 deri në 2 tableta, 2-3 herë në ditë. Doza maksimale ditore është 6 tableta.
-fëmijët 12-15 vjeç: 1 tabletë, 2-3 herë në ditë. Doza maksimale ditore është 3 tableta.
-fëmijët 9-12 vjeç: 1/2 tabletë, 2-3 herë në ditë. Doza maksimale ditore është 2 tableta.
Tabletat pihen të shoqëruara me një gotë ujë, pas konsumimit të vaktit ushqimor.
Nuk duhet të përdoret më shumë se 3 ditë.

Përbërësit

Metamizole sodium 500 mg, Pitofenone hydrochloride 5 mg, Fenpiverinium bromide 0,1 mg, wheat starch, lactose monohydrate, gelatin, microcrystalline, cellulose, talc, sodium hydrogen carbonate, magnesium stearate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping