info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Skin Active Retinol + NAG Complex

Çmimi:10,890.00 L

Krem nate anti-rrudhë, voluminizues dhe reduktues i hiperpigmentimeve.
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , , ,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Kjo formulë e fuqishme është e përbërë nga 0.5 % retinol i pastër, i stabilizuar dhe neoglukozaminë e patentuar (NAG), e cila përforcon veprimin e retinolit.

Ky produkt është formuluar për të çliruar formën e mikrokapsuluar të retinolit në kohë dhe për ta stabilizuar në maksimum rezistencën e formulimit.
Është vërtetuar klinikisht veprimi i efektshëm i neoglukozaminës me retinolin, në ndërtimin e kolagjenit natyral dhe mbështetjen e matriksit qelizor, për rigjenerimin e lëkurës, duke reduktuar rrudhat e imta dhe ekzistuese.
Neoglukozamina është gjithashtu një eksfoliues i lehtë, i cili ndihmon në reduktimin dhe shfaqjen e pigmentimeve dhe shenjave (njollave) të moshës.

Përdorimi

Nëse jeni përdorues për herë të parë i produktit, aplikojeni vetëm një herë në javë, në darkë.
Në varësi të tolerancës së lëkurës, rrisni frekuencën e përdorimit ditë pas dite deri dy herë në javë.

Gjatë përdorimit mund të ndodhë rrjepje e lehtë, ndjesi pickimi ose skuqje e lëkurës.
Nëse këto efekte janë bezdisëse për ju, reduktoni përdorimin e tij deri në përmirësimin e lëkurës.
Gjithmonë përdorni një krem mbrojtës me faktor të lartë gjatë përdorimit të këtij produkti dhe deri në dy javë pas ndërprerjes së përdorimit të tij.

Ky produkt nuk mund të përdoret nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, ose po planifikoni një shtatzëni.

Përbërësit

Key ingredients
• 0.5% Retinol treatment + 4% NEOGLUCOSAMINE®

Water/Aqua/Eau, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Polysilicone- 11, Glycerin, Butyloctyl Salicylate, Acetyl Glucosamine, Silica, Nylon-12, Allyl Methacrylates Crosspolymer, BHT, Tocopheryl Acetate, Retinol, Arginine, Bisabolol, Isohexadecane, PEG-10 Dimethicone, Citric Acid, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Polysorbate 20, Caprylyl Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl, Taurate Copolymer, Polysorbate 40, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Yellow 5 (CI 19140).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Krahaso