info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS në Tiranë për çdo vlerë porosie dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Pagesë e sigurtë – Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Transport FALAS në Tiranë për çdo vlerë porosie dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Pagesë e sigurtë – Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Transport FALAS në Tiranë për çdo vlerë porosie dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Pagesë e sigurtë – Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natursutten Glass Baby Bottles

Çmimi:3,700.00 L4,000.00 L

Biberon me shishe qelqi për bebe që nga lindja
Paketim x 2 shishe biberoni

Spastroje


Informacion shtesë

Brand

Masa

110 ml, 240 ml

Material

,

Mosha

,

Suitable For

Përshkrimi

Shishet e biberonit prej qelqi janë zgjedhja e duhur për fëmijët tuaj.
Qelqi është i sigurt, pasi nuk përmban BPA/BPS ose substanca kimike të tjera që janë të dëmshme dhe që zakonisht gjenden tek shishet plastike.

Shishet e biberonit të Natursutten janë prej borosilikati të qelqit dhe prodhohen në Francë.
Koka e biberonit është e përbërë nga gome natyrale me origjinë nga Italia.
Goma është e butë dhe e bën proçesin e ushqyerjes tepër të pëlqyeshëm nga foshnjet.

Shishja e biberonit është e pajisur dhe me një valvul të dyfishtë e cila lejon qumështin të rrjedhë lirisht, por nga ana tjetër shmang krijimin e bulëzave të ajrit dhe ndihmon në pakësimin e kolikave dhe gazrave.

Rezistente ndaj nxehtësisë dhe ndaj ndryshimit drastik të temperaturës.
Mund të lahen në pjatalarëse.

Nuk përmbajnë:
-BPA;
-ftalate;
-polikarbonate;
-PVC.

Shishet e biberonit gjenden në dy madhësi të ndryshme.


Kujdes!
Para përdorimit të parë, sterilizoni produktin duke e zier në ujë për 5 minuta.
Hiqeni nga uji dhe lëreni të ftohet.
Pastrojeni para çdo përdorimi duke përdorur ujë të ngrohtë dhe larës biberonash.
Asnjëherë mos i pastroni produktet e Natursutten në sterilizues, mikrovalë apo lavastovilje.

Përbërësit

natural rubber, glass