info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natures Aid Vitamin D3 5000 UI

Çmimi:3,099.60 L

Suplement ushqimor me vitaminë D3 për të rritur
Paketim x 60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Sinteza e vitaminës D në organizëm stimulohet nga rrezatimi diellor. Megjithatë, pjesa më e madhe e njerëzve vuajnë nga mungesa e vitaminës D.
Ndër funksionet e vitaminës D në organizëm përmendim:
-rrit përthithjen e kalçiumit dhe rregullon nivelet e tij;
-ndihmon në zhvillimin dhe forcimin e kockave;
-është e nevojshme për funksionimin normal të sistemit imunitar;
-mbështet funksionin e muskujve.

Mungesa e vitaminës D3 rrit mundësitë për fraktura të kockave, pasi mungesa e saj bën kockat dhe muskujt më të dobët.
Suplementet me vitaminë D3 rekomandohen kryesisht në vendet e ftohta dhe gjatë periudhës së dimrit.

Natures Aid vitaminë D3 5000 UI është një suplement që përmban vitaminën D në nivele të larta, prandaj rekomandohet për një periudhë të shkurtër kohe.
Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-maja;
-sojë;
-derivate të bulmetit.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, me ushqim.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Di-Calcium Phosphate, Microcrystalline Cellulose, Vitamin D3 (Cholecalciferol), Anticaking Agents (Silicon Dioxide, Vegetable Source Magnesium Stearate), Sodium Carboxymethylcellulose.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping