info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natures Aid Glucosamine HCl, MSM & Chondroitin

Çmimi:3,500.00 L

Suplement ushqimor që forcon kockat dhe mbështet artikulacionet
500 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

500 ml

Suitable For

Përshkrimi

Glukozamina është një substancë që gjendet në organizmin tonë kryesisht në artikulacione. Ushqimet që ne konsumojmë nuk kanë sasi të mjaftueshme të saj, prandaj në një moment të caktuar suplementet me glukozaminë janë të nevojshme për kockat dhe artikulacionet.
Kondroitina është gjithashtu një substancë që gjendet në artikulacione, por sinteza e saj në organizëm ulet me kalimin e viteve dhe rritjen e moshës.
MSM është burim për squfurin, i rëndësishëm për rreth 150 komponime në organizëm.

Natures Aid kombinon të treja substancat e mësipërme në një formulim në formë shurupi, i përshtatshëm dhe për personat që kanë vështirësi të konsumojnë tabletat.
Formulimit i është shtuar dhe vitamina C, e cila merr pjesë në sintezën e kolagjenit.
Glukozamina është me origjinë nga krustacët, ndërsa kondroitina e ka origjinën nga merluci i Oqeanit Paqësor.
Synimi i këtij formulimi është të sigurojë kocka të forta dhe artikulacione të lubrifikuara.

Si ëmbëlsues natyral janë përdorur frukto-oligosaharidet.
Ka shije molle dhe rrushi të zi.
Nuk përmban:
-gluten;
-maja;
-sojë;
-derivate të bulmetit;
-arra.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet i freskët.
Tunde para përdorimit.
Përziej një lugë gjelle (15 ml) shurup me 4 lugë gjelle ujë (60 ml) dhe konsumoje një herë në ditë.

Mos tejkalo dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Purified water, Glucosamine Hydrochloride (product of crustaceans – SALT FREE), Blackcurrant Concentrate, Apple Concentrate, Methyl Sulphonyl Methane, Chondroitin Sulphate (product of fish), Fructo Oligo-saccharides (FOS), Natural Colouring (Anthocyanins), Preservatives (Citric Acid, Potassium Sorbate), Vitamin C (as Ascorbic Acid), Anticaking Agent (Silicon Dioxide).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping