info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

MinamiMorEPA Mini DHA

Çmimi:L67.67

Vitaminë D me DHA për fëmijë mbi 6 vjeç 60 kapsula

Stock: Out of stock

SKU: 004490147
Tags: , , ,

Additional information

Përshkrimi

Suplement me omega 3 dhe vitaminë D për fëmijë mbi 6 vjeç.
Omega 3 përftohet mes një proçesi distilimi të veçantë, i cili mundëson nxjerrjen e vajit nga peshku, pa shkatërruar acidet yndyrore që ai përmban.
Formulimi ndihmon në zhvillimin e sistemit nervor, në funksionimin normal të sistemit kardiovaskular, në mirëfunksionimin e sistemit nervor dhe për zhvillimin normal të kockave.
Kapsulat kanë shije luleshtrydheje.
Nuk përmban hekzan.
Pa gluten.
Pa laktozë.

Përdorimi

Për fëmijë mbi 6 vjeç, rekomandohet të merren 2 kapsula në ditë, pas ushqimit.
Kapsulat mund të përtypen ose të përzihen me ushqimin.

Përbërësit

Deep-sea fish oil concentrate (from anchovy, sardine and mackerel) fish gelatin, humectant: glycerol, strawberry flavour, evening primrose oil, antioxidant: Miradoxan ( a mix of rosemary and tocopherol-rich extract), cholecalciferol concentrate.