info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Migretil tablets

Çmimi:644.00 L

Medikament OTC që përdoret për trajtimin e krizave migrenoze
Kuti x 20 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 3165
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

20 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Indikimet: Trajtimi i krizave migrenoze. Nuk përdoret si trajtim parandalues për migrenën.

Kundërindikimet:
– Mbindjeshmëri ndaj ndonjërit prej përbërësve.
– Shtatzënia dhe ushqyerja me gji.
– Alkoolizëm aktiv.
– Dëmtim të funksionit hepatik.
– Ndërhyrje vaskulare e planifikuar apo e kryer së fundmi.
– Sëmundje vaskulare periferike okluzive.
– Hipertension i pakontrolluar.
– Sëmundje koronare.

Efekte anësore:
Në dozat e rekomanduara produkti tolerohet mirë nga organizmi. Në disa raste nga përdorimi i Migretil është janë vënë re: reaksione mbindjeshmëri, irritim gastrik, diarre, pagjumësi, dhimbje muskulare, parestezi, dobësim i ekstremiteteve dhe ftohje e tyre.

Migretil kundërindikohet në:
– shtatzëni dhe ushyqerje me gji;
– fëmijët nën 12 vjeç.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit: Konsumoni 2 tableta përnjëherësh në fillim të krizës/atakut migrenoz.
Nëse është e nevojshme një tabletë tjetër mund të konsumohet pas 30 minutash dhe doza mund të ripërsëritet dhe një herë tjetër pas 30 minutash nës rast nevoje.
Adoleshentët: Konsumoni 1 tabletë në fillim të krizës/atakut migrenoz. Nëse është e nevojshme një tabletë tjetër mund të konsumohet pas 30 minutash.

Mos konsumoni më shumë se 6 tableta në ditë ose 10-12 tableta në javë.
Tabletat duhet të pihen siç janë, të shoqëruara me një gotë ujë.

Përbërësit

paracetamol, caffeine, ergotamine tartrate, belladonna alkaloids, povidone k30, tartaric acid, microcrystalline celullose, sodium croscarmelose, magnesium stearate, eudragit e, methyl-hydroxypropylcelullose, diethyl phtalate, opaspray

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping