info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Maalox shurup

Çmimi:407.00 L

Solucion oral që neutralizon aciditetin e stomakut
250 ml

Stock: Ka stok

SKU: 000510
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

250 ml

Suitable For

Përshkrimi

Maalox kombinon në mënyrë të ekuilibruar hidroksidin e magnezit me atë të aluminit, dhe ka aftësi të fuqishme për të neutralizuar acidet si dhe një efekt mbrojtës në membranat mukoze të ezofagut, stomakut dhe duodenit.
Maalox lehtëson dhimbjet e shkaktuara nga aciditeti i shtuar në pjesën e sipërme të traktit gastrointestinal për disa orë.
Maalox indikohet për trajtimin simptomatik të urthit dhe sëmundjes së refluksit gastro-ezofageal (rritje e përmbajtjes gastrike në ezofag) tek të rriturit dhe adoleshentët nga mosha 15 vjeç.

Mos merrni Maalox:
– nëse jeni alergjik ndaj hidroksidit të aluminit, hidroksidit të magnezit ose ndonjë prej përbërësve të tjerë të këtij medikamenti.
– nëse keni dëmtim të veshkave.

Paralajmërime dhe masa paraprake:
Pyesni mjekun, farmacistin ose infermierin tuaj për këshilla përpara se të merrni Maalox:
– nëse keni humbur peshë;
– nëse keni vështirësi në gëlltitje ose dhimbje të vazhdueshme stomaku;
– nëse ky është episodi juaj i parë i një sëmundjeje gastrointestinale ose nëse natyra e saj ka ndryshuar kohët e fundit;
– nëse keni insufiçiencë renale.
Fëmijët
Përdorimi i hidroksidit të magnezit mund të shkaktojë hipermagnezemi te fëmijët e vegjël, veçanërisht në prani të dëmtimit të veshkave ose dehidrimit.

Shtatzënia, ushqyerja me gji dhe fertiliteti
Gjatë shtatzënisë, ky medikament mund të përdoret vetëm me rekomandim nga mjeku. Gjatë trajtimit me këtë bar, ushqyerja me gji mund të vazhdohet.

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Maalox është formuluar për t’u përdorur nga të rritur dhe fëmijë mbi 15 vjeç.

Tunde shishen përpara përdorimit.
Rekomandohet të konsumohet 1 lugë gjelle (15 ml) për të trajtuar refluksin dhe djegien e stomakut.
Nuk duhet të përdoren më shumë se 6 lugë gjelle në ditë.

Përbërësit

magnesium hydroxide, aluminium hydroxide (as an algeldrate), concentrated hydrochloric acid, citric acid, D-mannitol, essential peppermint oil, domiphen bromide, sodium saccharin, sorbitol (non-crystallised) and purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping